KONST / Litografier / Serigrafier 16119196
nr 1611 9196
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Serigrafier, 4 st, Pierre Olofsson (1921-1996). Signerade, 999-upplaga, en med dedikation, oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 21x24,5
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 8 april 2024
kl 19:37:32
1.000 kr
1.200 kr
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson